AIP Poznań

W Poznaniu Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości działają od 2004 roku. Prowadzimy trzy biura: przy Uniwersytecie Ekonomicznym, przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wkrótce zostanie otwarty Inkubator w Starym Browarze. W ramach AIP Poznań działa ponad 140 firm.

Pierwszym dyrektorem AIP Poznań był Paweł Muszyński. Następnie stanowisko objął Wojciech Pasterski i zarządzał poznańskim oddziałem do 2008 roku. Od lutego 2008 roku do października 2010 roku stanowisko dyrektora obejmował Piotr Daniel, który podczas swojej kadencji odebrał nagrodę za najlepszy inkubator w sieci AIP za 2008 rok. W lipcu 2009 roku AIP Poznań otrzymało nagrodę za III miejsce w rankingu inkubatorów od początku powstania sieci (lata 2004-2009). Od listopada 2010 do grudnia 2011 roku stanowisko dyrektora AIP Poznań objęła Marta Pastuszka. Następnym  dyrektorem AIP w Poznaniu została Zuzanna Kaniewska, która później przeszła na stanowiska Partnera Zarządzającego Regionem Szczecin-Poznań-Łódź. Managerem Inkubatora w Poznaniu od 2016 roku był  Łukasz Puchalski, który z końcem 2017 roku zakończył współpracę.

Poznański inkubator ma na koncie realizację trzech projektów unijnych (m.in. w ramach działań 8.2.1 i 6.2). Obecnie jesteśmy na etapie realizacji Projektu Indykatywnego, który przewiduje stworzenie nowoczesnych biur, dostosowanych do potrzeb najbardziej wymagających Start-Up’ów.

Inkubator to nie tylko miejsce, które promuje przedsiębiorców. Staramy się, aby wiedza o przedsiębiorczości była rozpowszechniana o wiele szerzej. W ramach naszych inicjatyw staramy się docierać do jak największej liczby osób, m.in. poprzez uczestnictwo w różnorodnych wydarzeniach, organizację otwartych warsztatów, prezentacji, szkoleń, konferencji i eventów.

Nasze biuro przy UEP otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16.

Nasi partnerzy!


  • coffeecode
  • uam
  • eup
  • trainbrain
Umów się na bezpłatną konsultację