Firma bez ZUS

Test your business idea without wasting time and money!

Jeśli nie stać Cię na założenie własnej działalności gospodarczej czy spółki z o.o. załóż Firmę bez ZUS w AIP za 300 zł netto miesięcznie.Na czym polega Firma bez ZUS w AIP?

  • AIP użycza Ci własną osobowość prawną do prowadzenia Firmy, czyli swojej działalności biznesowej. Dzięki temu nie musisz rejestrować własnej działalności gospodarczej czy spółki z o.o.
  • W ramach Twojej Firmy w AIP nie płacisz obowiązkowych miesięcznych składek na ZUS (minimum 410 zł we własnej działalności gospodarczej) oraz co miesiąc podatku dochodowego CIT od osiągniętego dochodu w danym miesiącu (19% we własnej działalności gospodarczej czy spółce z o.o.).
  • Dzięki AIP prowadzisz firmę jako pełnoprawny przedsiębiorca, do umów i faktur wykorzystując dane rejestrowe AIP, tj. NIP, REGON, KRS.
  • W ramach firmy w AIP wystawiasz faktury VAT oraz podpisujesz umowy prawne jako AIP. Dokumenty te są weryfikowane przez AIP w celu minimalizacji ryzyka Twojej firmy.
  • Zarobione przez Ciebie pieniądze trafiają na subkonto Twojej firmy w ramach konta AIP. Pieniądze te stanowią budżet Twojej firmy, w ramach którego możesz dowolnie dokonać zakupów na fakturę VAT lub wypłacić je sobie lub zatrudnionym osobom na umowę zlecenie lub o dzieło.
Twoja Firma w ramach AIP
• brak miesięcznych składek ZUS
• brak podatku dochodowego CIT
• niskie koszty
• minimalizacja ryzyka
Obsługa księgowa
• księgowanie dokumentów finansowych
• realizacja wypłat (kadry)
• doradztwo podatkowe
Obsługa prawna
• tworzenie i weryfikacja umów z kontrahentami
• porady prawników
• pomoc w przetargach
• wsparcie w windykacji i sprawach sądowych
Administracja
• adres korespondencyjny
• minimum formalności
• obieg dokumentów online (księgowość, kadry, prawo)
• ransakcje internetowe (homebanking)

• miejsce do pracy w biurze (nieograniczony dostęp za pomocą karty magnetycznej AIP)
• sale konferencyjne i spotkaniowe (w tym dostęp do multimediów)
• wi-fi, sprzęt komputerowy i oprogramowanie

• indywidualne konsultacje (spotkania Startup Kickoff)

• społeczność 1799 startupów AIP (60% startupów AIP współpracuje ze sobą)
• 50 Startup Mixerów rocznie w całej Polsce (możliwość prezentacji swojego startupu)
• wydarzenia networkingowe (eventy Startup Chillout)

• prezentacje startupów AIP w mediach partnerskich
• reklama startupów AIP na stronach www, fan page’ach i newsletterze AIP

• 800 warsztatów rozwojowych rocznie dostępnych dla firm z AIP (Startup Training)

• 113 mentorów z różnych branż dostępnych dla firm z AIP
• indywidualne sesje doradcze z praktykami biznesu

• inwestycje 100 tys. zł dostępne dla firm z AIP na ich rozwój
• 97 inwestycji dokonanych w firmy z AIP

Jeżeli nie masz pewności co do stabilności swoich przychodów z biznesu i nie stać Cię na ponoszenie kosztów związanych z ubezpieczeniem ZUS lub po prostu nie chcesz z niego korzystać to Firma AIP jest dla Ciebie.Jeśli jesteś zdecydowany:

  1. Wejdź na stronę z formularzem
  2. Wypełnij wniosek rejestracyjny, który następnie zostanie rozpatrzony przez managera wybranego przez Ciebie Inkubatora.
  3. W ciągu 3 dni roboczych Manager zgłosi się do Ciebie i poinformuje Cię o decyzji.
  4. Manager umówi się z Tobą na spotkanie podczas którego podpiszesz umowę (zajmie to maksymalnie godzinę w zależności od tego jak długo będziesz chciał rozmawiać o swojej koncepcji).
  5. W momencie podpisania umowy jesteś pełnoprawnym uczestnikiem Programu. Jesteś PRZEDSIĘBIORCĄ!
Poniżej prezentujemy Wam zbiór często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie.

Jeśli nie znajdziesz tu potrzebnych informacji zapraszamy do kontaktu.

W Polsce istnieje wiele różnych inkubatorów przedsiębiorczości, inicjatywy te nie są ze sobą powiązane. Największą i najprężniej działająca jest sieć Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, sygnowana marką Inkubatory.pl

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości posiadają status Fundacji, co oznacza że ich działaniu przyświeca dany cel – w tym przypadku jest to krzewienie przedsiębiorczości wśród ludzi i pomoc w rozwinięciu własnego przedsiębiorstwa.

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły. Na rynku jest wiele nisz do zagospodarowania. Nasze zainteresowanie budzą szczególnie firmy, które będą wykorzystywać lub oferować nowatorskie rozwiązania. Ale nie jest to żadną regułą. Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł i są zdeterminowani by go zrealizować.

Początkujących startupowców staramy się jednak przekonać do startu bez ponoszenia wielkich nakładów finansowych, aby w AIP sprawdzili najpierw swój pomysł, nim w niego zainwestują większe pieniądze. AIP może być również Twoim inwestorem, w ramach swojego programu AIP Seed Capital inwestując 100 000 zł za 15% w nowoutworzonej przez Ciebie spółce z o.o. Współpracujemy także z licznymi inwestorami, aniołami biznesu, funduszami. Jeżeli uznamy, że Wasz projekt warty jest uwagi inwestorów, przedstawiamy go im.

W spółkach typu Venture Capital w zamian za swój pomysł oddajesz na stałe ogromny procent udziałów inwestorowi. Ze strony Inkubatora nie występuje partycypacja w zyskach firmy, pobierana jest jedynie stała opłata o charakterze liniowym, niezależna od wysokości generowanych dochodów – 300 zł netto. Poza tym procedury uzyskania finansowania typu Venture Capital są bardzo długie i zbiurokratyzowane. U nas wystarczy zarys działania i chęć realizacji!

Firma działająca w AIP korzysta z osobowości prawnej Fundacji AIP, przez co stanowi niejako jej odrębną komórkę. Wpływa to na zwiększenie wiarygodności osób prowadzących firmy, a także umożliwia Fundacji ich ochronę.

Samo spotkanie informacyjne i podpisanie umowy zajmuje około 15 minut. W ciągu 24 godzin otrzymujesz indywidualny numer konta oraz login w systemie SIAIP.

Jeżeli posiadasz, to bardzo dobrze, ale nie jest on konieczny. Wystarczy nam ogólny zarys działania, pomysł.

Nie. Działać w Inkubatorze może każda osoba, która ma pomysł na biznes możliwy do zrealizowania w Inkubatorze.

Program AIP jest narzędziem umożliwiającym przedsiębiorczym ludziom założenie własnej firmy. Łatwo i bez ryzyka. Bez ZUS-u i innych formalności.

Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

W ramach prowadzenia firmy w AIP Start-UP terminowo uiszcza comiesięczną opłatę w wysokości 300 zł netto i dodatkowe 50zł netto za każdego wspólnika. Istnieje również możliwość zawieszenia działalności. Każdy miesiąc kosztuje wtedy 50zł netto.

Oczywiście! Startujesz ze swoim pomysłem bez żadnego ryzyka. Gdy zakładasz firmę tradycyjną drogą, oprócz pieniędzy potrzebnych na start firmy, potrzebujesz miesięcznie co najmniej 2-3 tys.zł na czynsz za wynajęcie lokalu, biuro rachunkowe, szkolenia, promocję, opłaty za rachunki. Do czasu podpisania pierwszych zleceń, pozyskania stałych klientów może minąć parę miesięcy. U nas nie masz takiego problemu.

Nie, działanie AIP skupia się głównie na promowaniu przedsiębiorczości oraz dbaniu o Start-Up’y. Poszukiwanie pracowników do firm może się odbywać za pomocą networkingu, w którym biorą udział wszyscy Przedsiębiorcy, czy też forum internetowego.

Nie. AIP zajmuje się pozyskiwaniem firm, które będą prowadzić szkolenia dla Start-UP’ów lub też szkoli swoich własnych pracowników, którzy potem przekazują wiedzę Przedsiębiorcom oraz pozostałym pracownikom.

Nie. Natomiast regularnie organizujemy spotkania ze specjalistami zajmującymi się dotacjami z UE dla Firm. Jeden z naszym Mentorów służy stałą pomocą w tej kwestii.

Ogólna baza firm znajduje się w Internecie na stronie www.inkubatory.pl. Po podpisaniu umowy z AIP, czyli założeniu własnej firmy, każda osoba ma dostęp do bazy firm korzystających z usług AIP, listy mailingowej obejmującej wszystkich pracowników AIP, a także forum internetowego. Założeniem Fundacji jest umożliwianie firmom jak najlepszego kontaktu i realizowanie wzajemnych zleceń, czemu służyć mają m.in. spotkanie networkingowe.

Tak, każda osoba może przyjść do biura i za darmo, bez żadnych zobowiązań porozmawiać z Dyrektorem Inkubatora, który udzieli szczegółowej informacji na temat usług, które oferuje AIP, a także omówi z osobą zainteresowaną pomysł oraz możliwości jego realizacji w ramach AIP.

Tak, możliwe jest zatrudnianie pracowników na umowę o dzieło oraz umowę zlecenie.

Tak, można zawiesić działalność w AIP. Za każdy miesiąc płaci się 50 zł netto. Zawieszenie działalności jest indywidualną decyzją przedsiębiorcy, co oznacza, że nie musi być podana jego przyczyna. W celu zawieszenia Przedsiębiorca musi przyjść do Inkubatora i podpisać porozumienie o zawieszeniu działalności. Zawieszenie działalności oznacza zaprzestanie świadczenia pomocy przez Fundację w danym okresie.

Tak. Jeśli uznasz, że Twój pomysł na biznes się nie sprawdza, albo zechcesz działać samodzielnie, możesz wyjść z Inkubatora. Okres wypowiedzenia to 30 dni.

Biura AIP mają docelowo znajdować się we wszystkich istotnych miastach posiadających ośrodki akademickie. Szczegółowy podział na regiony oraz wykaz miast i biur znajdujących się w nich znajduje się na stronie www.inkubatory.pl.

W Polsce istnieje wiele różnych inkubatorów przedsiębiorczości, inicjatywy te nie są ze sobą powiązane. Największą i najprężniej działająca jest sieć Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, sygnowana marką Inkubatory.pl

Firmy korzystają z promocji na stronie www.inkubatory.pl oraz stronie AIP Poznań. Firmy mogą wykorzystywać logo AIP. Ponadto każdy inkubator ma swój dział Marketingu i Public Relations, dzięki któremu prowadzi promocję firm w mediach, na targach, w czasie szkoleń. Bardzo ważna jest tu współpraca pomiędzy Start-UP’ami a AIP – udostępnienie materiałów z informacjami o firmie.

Tak. W koszty można wliczać karty typu pre-paid.

Może to robić wystawiając faktury lub drukując paragony przez kasę fiskalną.

Jako startup w AIP nie płacisz tak jak to jest we własnej działalności gospodarczej obligatoryjnych miesięcznych składek ZUS. Jeżeli jesteś studentem lub uczniem i masz mniej niż 26 lat, to niezależnie od tego, jaką działalność prowadzisz nie płacisz ZUS-u przy wypłacie środków z AIP. Jeśli jednak nie spełniasz tych wymagań, ale w ramach Twojego startupu tworzysz jakieś dzieła, to również jesteś zwolniony z obowiązku odprowadzania składek ZUS-u przy wypłacie środków.

Dla wszystkich. Nie stawiamy żadnych ograniczeń ani pod względem wieku, ani wykształcenia, ani pomysłu. Jesteśmy otwarci na osoby, zarówno które mają, jak i jeszcze nie mają pomysłu na firmę, jak też na osoby, które już prowadzą już swoje firmy.

Umów się na bezpłatną konsultację