Startup Weekend Poznań

SWPOZ 2017- fbcover_FB post

Miłośnicy nowych technologii połączą siły w pogoni za rozwiązaniami dedykowanymi medycynie podczas tegorocznego Startup Weekend MedTech, który w listopadzie odbędzie się w Starym Browarze w Poznaniu.

Weekend 24-26 listopada w Poznaniu przebiegnie pod hasłem nowoczesnej medycyny. Wszystko to za sprawą Startup Weekendu – trzydniowego wydarzenia, podczas którego uczestnicy w interdyscyplinarnych zespołach będą pracować nad rozwiązaniami dedykowanymi szeroko pojętemu zdrowiu. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, kto chce przez weekend nauczyć się jak od pomysłu na biznes przejść do jego realizacji.

Startup Weekend Poznań potrwa od 24-go do 26-go listopada. Rejestracja uczestników oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne są na stronie: swpoznan.pl

Czym jest Startup Weekend? To trwające 54 godziny wydarzenie, podczas którego uczestnicy, przy wsparciu międzynarodowej grupy mentorów opracowują pomysły na biznes. Wydarzenie rozpoczyna się piątkową prezentacją projektów, podczas których każdy ma okazję opowiedzieć o swoim pomyśle oraz zachęcić innych uczestników do współpracy w ramach zespołu. W sobotę i niedzielę uczestnicy biorą udział w warsztatach i sesjach mentorskich, podczas których zdobywają wiedzę niezbędną do rozwinięcia projektów i nabrania biznesowego spojrzenia. Wydarzenie kończy się prezentacją opracowanych projektów przed Jury złożonym z inwestorów i przedstawicieli biznesu, po których następuje wręczenie nagród.
Dla kogo jest Startup Weekend? Z jednej strony dla osób które mają pomysł na to, jak nowe technologie mogą wesprzeć sektor medyczny i wspomóc nieustanną walkę o zdrowie pacjenta. Z drugiej strony organizatorzy zapraszają wszystkich którzy interesują się e-commerce, wearables, internet of things i hardware a przede wszystkim wszystkich, którzy chcą się czegoś nauczyć i nabrać bardziej biznesowego podejścia do realizowanych projektów. Co ważne – wszyscy uczestnicy startują z równego poziomu czyli zaczynają pracę od pomysłu, nad którym nie pracowali wcześniej.

Umów się na bezpłatną konsultację