Mleczni odkrywcy

W trosce o zdrowie dzieci Polska Izba Mleka od lat realizuje działania mające na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Jednym z takich działań jest projekt pt. „Dzieciaki mleczaki” sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów. W ramach projektu najmłodsi wspólnie z bohaterami projektu – Dzieciakami Mleczakami uczą się zdrowych nawyków żywieniowych poprzez interesujące materiały edukacyjne.

Pamiętajmy, że mleko stanowi źródło wapnia, magnezu, potasu, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E, K oraz witamin rozpuszczalnych w wodzie: B1, B2, B6, B12. Rezygnacja z nabiału w jadłospisie naszych najmłodszych pociąga za sobą szereg określonych konsekwencji zdrowotnych. Bardzo poważnie zostaje zachwiany jego rozwój fizyczny i intelektualny, wskutek deficytu witamin i składników mineralnych, których najlepszym źródłem są właśnie produkty mleczne, dlatego też pamiętajmy aby dieta naszych najmłodszych uwzględniała mleko i produkty mleczarskie.

Chcesz się dowiedzieć jak poprzez zabawę kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe? Nie czekaj! Dołącz już dziś do bezpłatnego projektu pt. „Dzieciaki mleczaki” i odkrywaj razem z Nami świat mlecznych ciekawostek! Jak dołączyć do projektu? Wystarczy wejść na stronę www.dzieciakimleczaki.pl i wypełnić deklarację online, podpisać i przesłać skan na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Od marca trwa rekrutacja do bezpłatnego projektu pt. Dzieciaki Mleczaki realizowanego przez Polską Izbę Mleka i sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl oraz fanpage na FB projektu, gdzie na bieżąco możecie śledzić działania realizowane w ramach projektu oraz poznać mnóstwo mlecznych ciekawostek.

Sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.


Drukuj  

Related Articles