Komunikaty

Przedsiębiorcy rzadziej chcą uwalniać środki z rachunków VAT-owskich. Spadek jest o ponad 20%

W pierwszych sześciu miesiącach br. wpłynęło prawie 20% mniej wniosków o uwolnienie środków zgromadzonych na rachunku VAT w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Jednak z danych resortu finansów wynika, że zgodzono się uwolnić kwotę prawie 80% większą niż wcześniej. W analizowanych okresach wydano niemal po tyle samo odmów. Ale w tym roku zablokowano znacznie więcej środków. Ostatnio negatywne postanowienia dotyczą głównie wnioskodawców bez wiodącego PKD.

ZUS: Informacja o stanie konta ubezpieczonego na PUE

ZUS zakończył udostępnianie Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU). Podobnie jak w ubiegłym roku można ją sprawdzić wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Czym kierują się Polacy wybierając instalację fotowoltaiczną?

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Vosti, domowa instalacja fotowoltaiczna to nadal duży wydatek dla gospodarstwa domowego. Dla blisko połowy respondentów o jej założeniu często decyduje poprawa sytuacji materialnej oraz dotacje. Mimo to, przy rosnącej popularności tych rozwiązań, nie tylko czynniki materialne grają rolę.

Trzy razy BMW i ponad tysiąc innych nagród w loterii Kaufland i PAYBACK

Maj to dla klientów sklepu Kaufland okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród w Gorącej Loterii. Każda osoba robiąca zakupy w dniach 28 kwietnia − 26 maja z kartą PAYBACK ma szansę na wygraną, a do zdobycia są m.in. samochody BMW, karty paliwowe na stacje BP, a także karty podarunkowe do Kauflandu. Dodatkowo w ramach promocji każdy uczestnik zabawy otrzymuje nagrodę gwarantowaną w postaci kuponów na kolejne zakupy.

Zakupy oraz zamówienia z McDonald’s z dostawą pod drzwi domu także w Słupsku. Wszystko dzięki Glovo

Już dzisiaj mieszkańcy Słupska mogą korzystać z dostaw zakupów czy ulubionych dań z restauracji z dostawą wprost pod drzwi domu. Umożliwia to aplikacja Glovo. Zamówienia w McDonald’s ze specjalnym kodem dostępne już dzisiaj!

Rusza budowa VII etapu osiedla Centralna Park

Develia rozpoczyna budowę kolejnego etapu osiedla Centralna Park w Krakowie. W siódmej fazie inwestycji powstanie w sumie 216 lokali o metrażach od 25 do 86 m kw. Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2023 r.

Kolejne sklepy Netto w miejscu Tesco w Warszawie i Szczecinie już otwarte

Niespełna tydzień po otwarciu pierwszych sklepów Tesco-Netto w Warszawie i Szczecinie Netto otworzyło dziś kolejne placówki w tych miastach. Nowe sklepy przyciągnęły uwagę mieszkańców, którzy licznie stawili się na ich otwarcie. Inauguracji towarzyszyły atrakcje, które będą kontynuowane w sobotę, 5 czerwca. W obu sklepach obowiązuje specjalna oferta promocyjna.

Reklama w Internecie. Poznaj jej zalety

Od czasu pandemii wirusa COVID-19 coraz więcej osób przenosi swój biznes do internetu. Najlepszy sposób na pokazanie się w sieci to katalog firm, do którego możemy dodać swoją firmę. Jest to zalecane rozwiązanie zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy pracują w branży usługowej. Jeśli jesteś mechanikiem, wykonujesz remonty lub jesteś fizjoterapeutą - wówczas zdecydowanie powinieneś dodać swoją firmę do takiego katalogu.

Muzeum Techniki i Komunikacji – wieści z budowy

Duże zmiany na budowie Muzeum Techniki i Komunikacji. Budynek łącznika ma już stropodach a na kamienicy rozpoczynają się prace przy elewacji.