Komunikaty

Mleczni odkrywcy

W trosce o zdrowie dzieci Polska Izba Mleka od lat realizuje działania mające na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Jednym z takich działań jest projekt pt. „Dzieciaki mleczaki” sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów. W ramach projektu najmłodsi wspólnie z bohaterami projektu – Dzieciakami Mleczakami uczą się zdrowych nawyków żywieniowych poprzez interesujące materiały edukacyjne.

Opolska młodzież wzmacnia dobrostan psychiczny w pandemii

Działanie społeczne może wpłynąć na dobrostan młodzieży – dowodzą badania organizatorów olimpiady Zwolnieni z Teorii, którzy od 13 do 24 września będą rozmawiać z uczniami w ponad 500 szkołach z 100 miast w całej Polsce, aby pokazać, jak mogą realizować własne akcje społeczne bezpiecznie w tym roku szkolnym. W dniu 17 września spotkają się z uczniami szkół średnich w Opolu i Kędzierzynie-Koźle. Będą ich przekonywać do zrealizowania własnego projektu społecznego, dzięki któremu młodzi ludzie zdobędą niezbędne w przyszłości kompetencje oraz pozytywnie wpłyną na swoje otoczenie.

SpaceRebels rewolucjonizuje podejście do przestrzeni prywatnej

Wrocławski startup – SpaceRebels, wprowadza na rynek rewolucyjne rozwiązanie: prywatną przestrzeń w ogólnodostępnych powierzchniach, wynajmowaną na godziny: do pracy, spotkań czy odpoczynku. Jednym z pierwszych miejsc, w których zadebiutuje marka jest Wrocław. Jednak już dziś planowana jest ekspansja na kolejne destynacje, nie tylko w Polsce, Europie i na całym świecie.

Rynek biurowy z oznakami zmiany trendów

W pierwszym półroczu bieżącego roku w Trójmieście i Poznaniu wynajętych zostało więcej powierzchni biurowych niż w tym samym okresie w latach poprzednich

Firma LEGO® otworzyła swój drugi sklep w Warszawie!

Grupa LEGO® otworzyła dziś swój drugi oficjalny sklep w Polsce, w centrum handlowym Galeria Mokotów w Warszawie. Na odwiedzających czeka zupełnie nowe doświadczenie zakupowe oraz możliwość nabycia limitowanych edycji zestawów. Unikatowa figura warszawskiej Syrenki, wykonana w całości z klocków LEGO, powita gości z witryny sklepu.

284 tys. dzieci z województwa śląskiego z wyprawką szkolną 300+

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim konieczność zakupu wyprawki szkolnej. Na konta rodziców i opiekunów z województwa śląskiego wpłynęło już ponad 85 mln zł dla 284 tys. dzieci w ramach programu „Dobry Start” . W całej Polsce kwota wypłaconych świadczeń przekroczyła 724 mln zł.

Przedsiębiorcy rzadziej chcą uwalniać środki z rachunków VAT-owskich. Spadek jest o ponad 20%

W pierwszych sześciu miesiącach br. wpłynęło prawie 20% mniej wniosków o uwolnienie środków zgromadzonych na rachunku VAT w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Jednak z danych resortu finansów wynika, że zgodzono się uwolnić kwotę prawie 80% większą niż wcześniej. W analizowanych okresach wydano niemal po tyle samo odmów. Ale w tym roku zablokowano znacznie więcej środków. Ostatnio negatywne postanowienia dotyczą głównie wnioskodawców bez wiodącego PKD.

ZUS: Informacja o stanie konta ubezpieczonego na PUE

ZUS zakończył udostępnianie Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU). Podobnie jak w ubiegłym roku można ją sprawdzić wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Czym kierują się Polacy wybierając instalację fotowoltaiczną?

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Vosti, domowa instalacja fotowoltaiczna to nadal duży wydatek dla gospodarstwa domowego. Dla blisko połowy respondentów o jej założeniu często decyduje poprawa sytuacji materialnej oraz dotacje. Mimo to, przy rosnącej popularności tych rozwiązań, nie tylko czynniki materialne grają rolę.