Rusza budowa VII etapu osiedla Centralna Park

Develia rozpoczyna budowę kolejnego etapu osiedla Centralna Park w Krakowie. W siódmej fazie inwestycji powstanie w sumie 216 lokali o metrażach od 25 do 86 m kw. Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2023 r.

Centralna Park to propozycja dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalną, wygodną architekturę wraz z dostępem do pełnej infrastruktury wielkiego miasta. Mieszkańcy Krakowa cenią sobie takie połączenie. Lokale w VII etapie inwestycji Centralna Park znakomicie się sprzedają. Od wprowadzenia ich do oferty w lutym br., nowych właścicieli znalazło już blisko 30 proc. wszystkich mieszkań – mówi Andrzej Oślizło, Prezes Develia S.A.

Inwestycja oferuje szeroki wybór metraży i układów, od kawalerek po mieszkania 4-pokojowe. Do wszystkich lokali przypisane są balkony, a w przypadku mieszkań położonych na najniższych kondygnacjach – ogródki. W ramach VII etapu osiedla Centralna Park powstanie również 8 lokali usługowych. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano przestronny podziemny garaż z komórkami lokatorskimi oraz naziemne miejsca parkingowe. Części wspólne osiedla zostaną wypełnione zielenią i elementami małej architektury. Ceny mieszkań w VII etapie zaczynają się już od 7950 zł za m kw.

Ważnym atutem osiedla Centralna Park jest jego lokalizacja. Inwestycja powstaje przy ulicach Centralnej i Galicyjskiej w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Czyżyny. Do Rynku Głównego jest stąd tylko 6 km, a w bezpośredniej bliskości osiedla znajduje się również Centrum Handlowe M1 oraz. Wkrótce otwarty zostanie również zlokalizowany nieopodal Designer Outlet Kraków, w którego ofercie znajdzie się 120 marek odzieżowych. W zasięgu marszu znajdują się także centrum Expo Kraków oraz TAURON Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych.

Rodziny z dziećmi i osoby prowadzące aktywny tryb życia z pewnością docenią niedalekie sąsiedztwo jednego z największych krakowskich parków, 60-hektarowego Parku Lotników Polskich z kilometrami alejek spacerowych, ścieżek rowerowych, placami zabaw dla najmłodszych, skate parkiem, pump trackiem oraz uwielbianym przez młodych krakowiaków Ogrodem Doświadczeń im. Stanisława Lema. W zasięgu kilku minut spaceru od osiedla znajduje się również stadion lekkoatletyczny AWF, zespół pływalni, kryte korty tenisowe i ścianka wspinaczkowa. Nie brakuje tu również restauracji, punktów usługowych, szkół i przedszkoli.

Czyżyny dysponują rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną. Do Rynku Głównego dojedziemy stąd w 15 minut, a połączenia z innymi częściami miasta zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe. Szybki dojazd do AWF i Politechniki Krakowskiej czyni tę inwestycję atrakcyjną pod kątem inwestycyjnego zakupu mieszkania na wynajem. Sprawny wyjazd z miasta na urlop czy weekendową wycieczkę zapewni droga wojewódzka nr 776 oraz droga krajowa nr 79.

Generalnym wykonawcą VII etapu inwestycji Centralna Park została firma TK BUD.

Dotychczas w pięciu etapach osiedla Centralna Park deweloper wybudował 800 mieszkań. Aktualnie w budowie jest VI i VII etap inwestycji.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach.  Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bogate portfolio Develii obejmuje 86 obiektów, w tym 79 projektów mieszkaniowych oraz 7 komercyjnych. W 2020 r. Develia wypracowała 517,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.


Drukuj  

Related Articles