Duże zmiany na budowie Muzeum Techniki i Komunikacji. Budynek łącznika ma już stropodach a na kamienicy rozpoczynają się prace przy elewacji.
Postępu robót na tej inwestycji trudno nie zauważyć. W ostatnim czasie zrealizowano prace przy ostatnich elementach konstrukcji budynku łącznika. Wykonany został stropodach wraz z attykami. Kolejne prace obejmą wykonanie poszycia dachu. Na obiekcie zacznie pojawiać się również elewacja.
Zmiany zaszły również w budynku kamienicy. Wykonana została konstrukcja stropu ostatniej kondygnacji wraz z wieńcem obwodowym. Naprawiono również gzyms. Aktualnie realizowane są prace przy montażu stolarki okiennej drewnianej, która została wykonana na podstawie stolarki oryginalnej. Wykonawca prowadzi ponadto prace przy montażu instalacji sanitarnych i elektrycznych. Wykonywana jest elewacja kamienicy. W najbliższym czasie rozpocznie się natomiast montaż nowej więźby dachowej.
O inwestycji
W ramach inwestycji zaplanowano adaptację istniejącej kamienicy na potrzeby Muzeum Techniki i Komunikacji oraz rozbudowę o łącznik pomiędzy kamienicą a obecnym budynkiem muzeum. Zakres szczegółowy prac obejmuje:
Rozbudowę Muzeum o łącznik pomiędzy istniejącym obiektem Muzeum a istniejącą kamienicą zlokalizowaną przy ul. Niemierzyńskiej 18A;
Remont i przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku kamienicy na potrzeby Muzeum;
Dostosowanie części prawej nawy budynku Muzeum Techniki i Komunikacji w zakresie niezbędnym do zaprojektowania połączenia tego budynku z nowym budynkiem łącznika oraz wymiana i remont posadzki prawej nawy Muzeum;
Przebudowę infrastruktury technicznej w zakresie związanym z projektowaną rozbudową.
W łączniku znajdzie się wejście do muzeum, szatnie, recepcja a także strefa ekspozycyjna. Przebudowana kamienica włączona zostanie do powierzchni funkcjonalnej muzeum - mieścić będzie funkcje ekspozycyjne i administracyjne. Znajdą się w niej m.in. sale edukacyjne, sala konferencyjna oraz czytelnia. Łącznik jak i kamienica dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Spółka z o.o. Koszt to ponad 18,2 mln zł brutto. Inwestycja powinna być gotowa IV kwartale 2021 roku. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
Projekt inwestycji przygotowało konsorcjum szczecińskich biur projektowych Ch2 Architekci Sp. z o.o. Sp.K. oraz NAAN Architekci Sp. z o.o. Sp.K. Głównym Projektantem jest mgr inż. arch. Michał Kołodziejczyk.
- Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie